Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 4914216



*

nr 491 4216


Rune Jansson

(1918-2014), Sverige


Blyerts, Rune Jansson, 1961, 24 x 33


Rune Jansson, svensk bildkonstnär född 1918, död 2014.

Följerätt

Ja

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

Sista tid för bud online:

måndag 22 oktober 2007
kl 16:18:43


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
19/10 17:48:16 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Rune Jansson

Rune Jansson, svensk bildkonstnär född 1918, död 2014.

Läs mer om Rune Jansson
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller blyerts rune jansson svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige teckning vattenfärg
  • 6537 Blyerts
    Augusta Askergren. Signerad, daterad 1860, Rinkest..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 18:54
  • 6536 Blyerts
    Maria Röhl (1801-1875), Signerad, daterad 11/1 183..//
     

    Auktionen avslutas
    om 9 dagar
    12 jan kl 18:57




Ladda ner broschyr